ZAKLÁDNÉ TIPY NA APLIKÁCIU PARFÉMU

Kde aplikovať parfum a čomu sa vyhnúť?
Vôňa je najhravejším a najomamnejším aspektom vašej rutiny starostlivosti, pretože vôňa uvoľňuje zmyselnosť a definuje vašu identitu vône. Napriek tomu je nosiť vôňu umenie.
Nosenie parfumov sa zdá byť ľahké – trošku strieknuť a je vybavené, ale vyžaduje si to zručnosť a jemnosť.
Kľúč k správnej aplikácii parfumu je zakorenený v osvedčených a pravdivých technikách. Niektorým faktom sa treba vyhnúť, aby sa zachovala vaša integrita vône.
Neotierajte ho, len ho nastriekajte
Toto je najbežnejšia a najčastejšia chyba, ktorú robíte často nevedome. Pochádza z olejových parfumov, ktoré sa nenanášajú rozprašovačom. Trením sa olej riedi na pokožke a umožňuje mu ľahšie sa rozptýliť na pokožke pomocou telesného tepla.
Pravdou je, že nemusíte a nemali by ste striekaný parfum trieť. Spray znamená , že je parfum zriedený alkoholom a alkohol šíri vôňu aj bez potreby telesného tepla. Takže keď budete trieť parfum na báze alkoholu, pokazíte vrchnú vrstvu pridaním dodatočného tepla a chémie tela a parfum stráca svoju chrumkavosť.
Nepoužívajte hlavu, používajte vlasy.
Dámy majú zvyk striekať parfum na hlavu. Dávajte si pozor na to, že alkohol môže narušiť prirodzenú a potrebnú mastnú textúro pokožky hlavy. Pokožka hlavy má navyše výraznú mastnú vôňu, ktorá v zmesi s parfumom neprináša najlepší výsledok.
Odporúčame nastriekať parfum na končeky vlasov – najlepšie ak máte dlhé vlasy. Tam nie je žiadna mastná textúra. Prípadne použite tzv. Hair Mist od Arabian oud https://www.mementolux.sk/produkt/vlasovy-parfem-rosewood-50ml/ . Vlasy nezaťažia , nepresušia. Práve naopak, dodajú potrebné vitamíny a lesk.
Správny bod a falošný bod sú oveľa bližšie ako sa očakávalo
Veľa ľudí verí, že dobré miesto na strek vône je zadná časť uší. Votrite si pár kvapiek olivového oleja na toto miesto a o pár minút ho pošúchajte suchým prstom. Zistíte, že prst vonia ako smradľavý syr, čo je dôkaz, že je nesprávne práve tu parfum striekať. Tento zvláštny sekrét pochádza z mliečnych výrobkov konzumovaných vo vašej strave.
Len o pár centimetrov nižšie je správny bod na striekanie a dosiahnutie správneho výsledku a je to len medzi spodnou časťou ucha a uhlom čeľuste, kde začína váš krk.
Hrudník, ramená, krk
Tri spoločné body, na ktoré muži a niektoré ženy radi striekajú parfum sú horná časť hrudníka v blízkosti ramien, rúk a krku. Neexistuje žiadny vedecký dôkaz, že existujú zložité body, takže ich môžete jednoducho nasledovať. Pre dámy je navyše jednou z možností aplikovať parfum na zadnú časť kolien. Uistite sa , že nemáte na sebe pančucháče, pretože nylony vás zahrejú a spôsobia, že sa vám chrbát kolena zapotí. Holé nohy sú vhodnejšie.
Koža je lepšia ako tkanina
Majte na pamäti, že parfumy sú testované na alergény, pretože sú vyrobené tak, aby sa aplikovali na pokožku. Odporúčame vám tak urobiť. Pokožka personalizuje váš parfum kvôli vôni tela, ktorá je pre človeka dôležitá, aj keď nie úplne rozoznateľná pre každého.